Jdi na obsah Jdi na menu
 


Biewer Yorkshire Terrier a La Pom Pon - o plemeni

 

Biewer Yorkshire Terrier a La Pom Pon je vynikající veselý společenský pes


PŮVOD:

Biewer Yorkshire Terrier  pochází z Německa a jeho vznik se datuje do roku 1984. Za specifickým vzhledem (prolínajícími se bílými pruhy) Biewera vyšlechtěným Gertrudou a Wernerem Biewerovými stojí recesivní ( potlačený ) černobílý (strakatý) gen. Rodiči prvního Biewer Jorka byli "Darling of Friedheck" a "Frufru of Friedheck" – oba jedinci byli zapsáni a vystavováni pod FCI, resp. VDH.

Manželé Biewerovi viděli v tomto malém psíku s bílými znaky tak výjimečný půvab, že začali selektivním chovným procesem tvořit další. Biewerovi pojmenovali své malé psíky s bílými specifickými znaky Biewer Yorkshire Terrier a la Pom Pon a stojí za vznikem dnes známých Biewer Yorkies.

 

POPIS:

Malý teriér s dlouhou jemnou srstí, která splývá naprosto rovně a stejnoměrně po obou stranách a rozděluje se pěšinkou od nosu až po špičku ocasu. Velmi kompaktní a elegantní psík, vzpřímeného držení těla, budí dojem důležitosti. Celkově úměrný psík, aktivní, pohotový, energický. Výška v kohoutku je 23 cm. Hmotnost do 3,2 kg (někdy i nižší). Hlava je zploštělá, s krátkým čumákem a černým čenichem nosu. Na hlavě je dlouhá srst černé nebo modré barvy s bílou, spolu s jasně zlatavým pálením. Zvláště dlouhá srst je na čumáku a okolo uší. Zřetelně jasné je rozdělení barev. Uši nejsou velké, tvarované do písmene „V“, stojaté.


VÝŠKA:

V kohoutku maximálně 23 cm.


VÁHA:

od 1,8 kg do 3,2 kg.


SRST:

Srst je na hlavě a trupu bohatá, hrubé textury, rovná a dlouhá minimálně 10 cm. Podsada je hustší, jemná a světlejší barvy. Na končetinách je srst kratší. Ocas je dobře osrstěný.


CHARAKTER:

Ostražitý, živý a inteligentní toy teriér. Vyrovnané povahy.


PÉČE:

Srst vyžaduje pečlivou a důkladnou péči.